POINTS STANDINGS

2019 Point Series 
Points Standings 
        
     Page 1 of 1
        
Pee Wee Stock (4-6) – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
111Christian Tursky1750 
2132Gavyn Welzien1690 
3300Cameron Doyle Jr1320 
489Nathan Kernan1120 
538Dawson Blanchett1030 
657Ryan Ciciretti940 
755Korbin Dunkin840 
87Cade Rock640 
9180Calvin Smallridge580 
10711Connor Harrod540 
1121Brantley Tursky495 
        
50cc 4-6 – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
1515Daniel Hernandez1700 
211Christian Tursky1410 
3218Eli Schneider1391 
4132Gavyn Welzien1390 
589Nathan Kernan1120 
6109Weston Mathey1020 
738Dawson Blanchett750 
8300Cameron Doyle Jr600 
955Korbin Dunkin420 
        
50cc 7-8 – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
145Colt St Clair1730 
2682Blaydin Wright1420 
3722John Deluca1390 
48Krue Carr1350 
5100/Bryson Sackett1080 
6971Jake Roberts1050 
7221Lillyan Pasko870 
874Grayson Bussiere730 
        
50 Open – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
145Colt St Clair1620 
28Krue Carr1140 
3682Blaydin Wright1110 
4971Jake Roberts1100 
5722John Deluca1081 
6515Daniel Hernandez1080 
7218Eli Schneider710 
8100/Bryson Sackett680 
        
0-150cc 4 Stroke (stock) – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
1463Bailey Long1200 
        
65 Open – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
138Alexander Ciciretti1540 
285Gavin Brooks1520 
3527Elijah Evans1160 
430Jacob Allen960 
55Elijah Sumner820 
        
65 5-8 – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
138Alexander Ciciretti1750 
2165Colin Galiardo1690 
345Colt St Clair1390 
430Jacob Allen1340 
5527Elijah Evans1240 
65Elijah Sumner1045 
725Jacob Layman915 
8722John Deluca860 
9971Jake Roberts850 
10265Zakery Galiardo835 
        
65 9-11 – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
178Parker Benitez1610 
219Michael Thomson1470 
3827Adom Kinkead1105 
        
85cc 7-11 – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
1121Chalice Stiers1700 
278Parker Benitez1530 
391Justin Petters1450 
4444Cody Cameron890 
5748Rylee Turney805 
        
85cc 12-15 – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
149Moon Gerrits1750 
2116Darvin Pena1610 
3616Tommy Harris1540 
45Ashton Doyle1350 
52Brandon Poyer1330 
645Christian Flynn855 
759Chase Adams810 
        
85cc Open – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
149Moon Gerrits1730 
2121Chalice Stiers1620 
3116Darvin Pena1450 
4616Tommy Harris1190 
591Justin Petters890 
62Brandon Poyer840 
75Ashton Doyle810 
8444Cody Cameron600 
938Madison Blanchett330 
        
Super Mini – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
1114Kolby Benzel1610 
2113Max Edwards1360 
331Dylan Varn1310 
485Gavin Brooks1200 
        
125cc 2 Stroke – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
1731Ayden Shive1670 
256Fisher Houston1440 
3100Quentin Sandoval1150 
4428Lane Stallsmith800 
5435Cameron Gause710 
662Isabella Contopoulo640 
        
250 Class – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
1155Rowdy Houston1800 
2184Zachary Robinson1670 
356Fisher Houston1390 
410Taylor Van Blarcum1300 
5185John Humphries1200 
640/Brody Slane1090 
717xFrederick Lambert860 
8435Cameron Gause650 
9362Kaitlyn Helzer620 
        
Junior Girls Class – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
1748Rylee Turney1350 
213Calleja Krueger1220 
37Jalynn Wright1090 
4463Bailey Long1050 
538Madison Blanchett980 
        
Women’s Class – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
162Isabella Contopoulo1790 
2362Kaitlyn Helzer1650 
313Calleja Krueger1000 
        
Open Class (no Mini Bikes) – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
1323Ryan Pappas1690 
2184Zachary Robinson1550 
39Cameron Daniels1360 
456Luis Romero1240 
5185John Humphries1230 
640/Brody Slane1170 
717xFrederick Lambert925 
        
Schoolboy – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
1731Ayden Shive1800 
246Colin Strife1400 
3435Cameron Gause850 
        
4 Stroke Open – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
1155Rowdy Houston1670 
26Jean Cabello1400 
        
16-24 – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
1323Ryan Pappas1760 
        
Plus 25 – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
1100Nick Stokes1580 
256Luis Romero1280 
        
Plus 40 Novice (no Jump) – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
1195Larry Kline1750 
2998Shawn Knapp1580 
3325Jim Painter1410 
448Carl Miller1000 
5618James Waliga920 
        
Plus 35 – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
16Jean Cabello1700 
244Cory Cameron1500 
        
Plus 45 – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
157Mick Oliver1760 
222Robert Noa1670 
3307Mikey Driskell1270 
4218Jeff Thomson1180 
5606John Stewart1170 
6195Larry Kline1000 
7998Shawn Knapp750 
        
Plus 50 – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
157Mick Oliver1720 
222Robert Noa1640 
3159Rick Bigalow1520 
4325Jim Painter1090 
5606John Stewart1060 
648Carl Miller700 
        
Plus 55 – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
122Robert Noa1800 
2611John Carmichael1640 
3216Jorge Bloise1380 
4325Jim Painter1180 
5519Tony Romaella1100 
6618James Waliga760 
        
Atc – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
19Jeff Carelli1790 
2277Chad Gathany1440 
316Conner Behrle1190 
44Robert Boyter1091 
5242Craig Gingerich1090 
        
Quad 450 – Best 16 finishes 
Pos.#NamePoints 
169Tony Varano1700 
        
   www.TracksideSoftware.com  
THANKS

TO OUR GREAT SPONSORS

REACH OUT TO US

CONTACT DCMX

Address:

36722 State Road 52

Dade City, FL 33525

Phone:

(352) 588-4697