Points Standings

Test

Dade City Motocross

point standings

 

        

2020 Points Series

 

 Final Points Standings

 
        

Printed:

11/16/20

5:53 PM

  

Page 1 of 1

        

Pee Wee Stock (4-6) – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

57

Ryan Ciciretti

1410

 

2

8

Jaseyrae Jones

1230

 

3

180

Calvin Smallridge

1150

 

4

900

Joey Carcopa Ii

1080

 

5

83

Makaio Shallo

910

 

6

21

Brantley Tursky

800

 

7

23

Myles Varn

730

 

8

35

Bryson Hamilton

645

 

9

524

Justin Carcopa

520

 

10

11

Laken France

200

 
        

50cc 4-6 – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

38

Dawson Blanchett

1270

 

2

132

Gavyn Welzien

1260

 

3

711

Connor Harrod

990

 

4

180

Calvin Smallridge

980

 

5

57

Ryan Ciciretti

790

 
        

50cc 7-8 – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

722

John Deluca

1330

 

2

465

Jake Smith

1220

 

3

682

Weston Mathey

1211

 

4

109

Blaydin Wright

1210

 

5

75

John Morrison

900

 

6

199

Joseph Willis

810

 

7

358

Liam Cook

610

 

8

11

Christian Tursky

580

 
        

50 Open – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

722

John Deluca

1320

 

2

682

Blaydin Wright

1170

 

3

75

John Morrison

920

 

4

132

Gavyn Welzien

890

 

5

38

Dawson Blanchett

550

 

6

199

Joseph Willis

440

 
        

65 Open – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

30

Jacob Allen

1390

 

2

716

Brody Hines

1320

 

3

220

Jayden Saunders

970

 

4

25

Jacob Layman

850

 

5

89

Whalyn Ballenger

800

 

6

7

William Judd

710

 

7

5

Elijah Sumner

600

 

8

410

Colton Miller

320

 
        

65 5-8 – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

716

Brody Hines

1360

 

2

682

Blaydin Wright

1270

 

3

5

Elijah Sumner

1260

 

4

236

William R. Fisher

1160

 

5

89

Whalyn Ballenger

930

 

6

265

Zakery Galiardo

830

 

7

221

Lillyan Pasko

810

 

8

109

Weston Mathey

730

 

9

44

Joshua Boss

705

 

10

805

Westin Leturno

640

 

11

374

Grayson Bussiere

610

 

12

465

Jake Smith

535

 

13

11

Christian Tursky

470

 

14

150

Kohen Varn

350

 

15

32/

William Shipes

270

 
        

65 9-11 – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

165

Colin Galiardo

1460

 

2

30

Jacob Allen

1360

 

3

220

Jayden Saunders

1170

 

4

25

Jacob Layman

1080

 

5

7

William Judd

1030

 

6

212

Cayden Schob

835

 

7

3

Parker Sanderson

790

 

8

224

Colton Mathey

785

 

9

410

Colton Miller

610

 
        

85cc 7-11 – Best 12 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

85

Gavin Brooks

1370

 

2

527

Elijah Evans

1170

 

3

463

Bailey Long

1040

 

4

878

Jesse Saunders

900

 

5

165

Colin Galiardo

870

 

6

5

Elijah Sumner

740

 

7

59

Tyler Ballenger

730

 

8

365

Braedyn Mc Gahan

425

 
        

85cc 12-15 – Best 12 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

23

Trip Carr

1400

 

2

7

Jalynn Wright

1190

 

3

19

Michael Thomson

1070

 

4

35

Jordan Evans

820

 

5

26

Braden White

705

 

6

777

Cody Allen

635

 

7

748

Rylee Turney

595

 
        

85cc Open – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

23

Trip Carr

1410

 

2

85

Gavin Brooks

1230

 

3

527

Elijah Evans

840

 

4

878

Jesse Saunders

540

 
        

Super Mini – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

495

Moon Gerrits

1500

 

2

38

Madison Blanchett

900

 
        

125cc 2 Stroke – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

495

Moon Gerrits

1450

 

2

116

Darvin Pena

1340

 

3

100

Quentin Sandoval

1030

 

4

5

Ashton Doyle

990

 

5

13

Calleja Krueger

720

 

6

91

Justin Petters

610

 

7

21

Clayton Hodges

510

 

8

2

Brandon Poyer

230

 
        

250 Class – Best 12 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

435

Cameron Gause

1370

 

2

55

Giovanni Evans

1090

 

3

45

Christian Flynn

990

 

4

586

Markus Bowers

710

 

5

16

Riley Shipes

535

 

6

52

Gary Hale

440

 

7

99

Zachary Boss

435

 
        

Junior Girls Class – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

38

Madison Blanchett

1440

 

2

748

Rylee Turney

1250

 

3

7

Jalynn Wright

1230

 

4

463

Bailey Long

1120

 

5

428

Kendall Mathey

970

 
        

Women’s Class – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

13

Calleja Krueger

1450

 

2

362

Kaitlyn Helzer

1430

 
        

Open Class (no Mini Bikes) – Best 16 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

321

Ryan Garrett

1320

 

2

221

Timmy Steedley

1200

 

3

227

Brandon Nixon

1110

 

4

4

James Saunders

890

 

5

152

Cody Polanis

660

 

6

16

Riley Shipes

450

 

7

21/

Wyatt Garrett

380

 
        

Schoolboy – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

116

Darvin Pena

1430

 

2

100

Quentin Sandoval

1200

 

3

5

Ashton Doyle

1160

 

4

13

Calleja Krueger

950

 
        
        

Vet Novice (no Jump) – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

325

Jim Painter

1500

 

2

824

Scot Flynn

1280

 

3

998

Shawn Knapp

1140

 

4

618

James Waliga

760

 

5

303

Doug Sanderson

580

 

6

138

Robert Hanover

510

 
        

Plus 35 – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

243

Sal Ginabreda

1410

 
        

Plus 40 – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

307

Mikey Driskell

1190

 
        

Plus 45 – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

243

Sal Ginabreda

1460

 

2

22

Robert Noa

1420

 

3

218

Jeff Thomson

1110

 

4

307

Mikey Driskell

1070

 
        

Plus 50 – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

22

Robert Noa

1500

 

2

26

Bill Fisher

1260

 

3

218

Jeff Thomson

1220

 

4

519

Tony Romaella

1050

 

5

998

Shawn Knapp

880

 

6

618

James Waliga

480

 
        

Plus 55 – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

22

Robert Noa

1500

 

2

325

Jim Painter

1350

 

3

519

Tony Romaella

1220

 

4

618

James Waliga

880

 
        

Plus 60 – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

22

Robert Noa

1500

 

2

325

Jim Painter

1270

 
        

Atc – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

68

Jeff Carelli

1500

 

2

16

Conner Behrle

1320

 

3

4

Robert Boyter

960

 

4

12

William Saxon

900

 

5

15

Ty Erdman

850

 

6

999

Dylan Mc Cord

720

 

7

71

James Stalnaker

570

 

8

8

Shane Stanek

420

 
        

Quad 450 – Best 13 finishes

 

Pos.

#

Name

Points

 

1

69

Tony Varano

1410

 

2

68

Jeff Carelli

1230

 

3

88

Richard Panella

1090

 
   

www.TracksideSoftware.com

  

40 Years of Building Champions - Congrats to all of our Racers